• Pokyny pre žiakov a rodičov  (aktualizované 26.11.2021)

Karanténne opatrenia:

Z dôvodu výskytu ochorenia COVID-19 u žiakov našej školy, idú po konzultácii s RÚVZ do karantény tieto triedy:

3.A   - karanténa do 26.11.2021 vrátane. Nástup do školy 29.11. s potvrdením od lekára o bezinfekčnosti.

1.B   - karanténa do 2.12.2021 vrátane. Nástup do školy 3.12. s potvrdením od lekára o bezinfekčnosti.

2.A   - karanténa do 5.12.2021 vrátane. Nástup do školy 6.12. s potvrdením od lekára o bezinfekčnosti.

4.B   - karanténa do 5.12.2021 vrátane. Nástup do školy 6.12. s potvrdením od lekára o bezinfekčnosti.

5.A   - karanténa do 5.12.2021 vrátane. Nástup do školy 6.12. s potvrdením od lekára o bezinfekčnosti.

7.A   - karanténa do 5.12.2021 vrátane. Nástup do školy 6.12. s potvrdením od lekára o bezinfekčnosti.

8.A   - karanténa do 4.12.2021 vrátane. Nástup do školy 5.12. s potvrdením od lekára o bezinfekčnosti.

Spôsob vyučovania je oznamovaný rodičom a žiakom cez Edupage.

Opatrenia v školskom roku 2021/2022:

Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti – pri prvom nástupe do školy a po každých 3 a viac vymeškaných dňoch. Kým sú Košice v oranžovej farbe okresu, je to povinné. Pri nepredložení vyhlásenia je žiak braný ako príznakový a bude do príchodu rodiča alebo doloženia vyhlásenia v izolačnej miestnosti. Vyhlásenie o bezpríznakovosti je možné podať aj elektronicky cez Edupage (je to rýchlejšie, ekologickejšie a dieťa ho nezabudne doma).

tlačivo tu: vyhlasenie_o_bezpriznakovosti.docx - vypĺňajte až pri nástupe do školy, nie skôr

Prerušenie vyučovania v škole v prípade COVID-19:

• len jednotlivé triedy
      • žiaci pôjdu do 10-dňovej karantény – okrem tých, ktorí si budú uplatňovať výnimku z karantény (popísané nižšie)
      • podľa počtu žiakov v domácej karanténe  škola oznámi ďalší postup vyučovania

Výnimky z karantény:

• rodič MÔŽE oznámiť škole výnimku žiaka z karantény predložením tlačiva „Oznámenie o výnimke z karantény“, ideálne čo najskôr na začiatku šk. roka

tlačivo:    20487_-_oznamenie_o_vynimke_z_karanteny.docx

• výnimka platí pre:

- žiakov, ktorí prekonali Covid za posledných 180 dní – na základe výsledku PCR, AG, testu na protilátky

- plne zaočkovaných žiakov – 14 dní po 2. dávke Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Sputnik), alebo 21 dní po aplikácii Johnson&Johnson

- žiakov zaočkovaných 1. dávkou do 180 dní od prekonania Covid-19

• tieto údaje škola o žiakoch NEBUDE poskytovať ďalej (len v anonymizovanom prieskume pre ministerstvo školstva)

Ospravedlňovanie žiakov:

• rodič môže svojim rozhodnutím ospravedlniť žiaka na 5 po sebe idúcich vyučovacích dní
      • viac dní ospravedlňuje len lekár

Osoby, ktoré prišli do úzkeho kontaktu s osobou pozitívnou na COVID-19 počas obdobia 2 dní pred jej testovaním alebo objavením sa príznakov, musia ísť do karantény na 10 dní od posledného kontaktu s pozitívnou osobou. Karanténu je možné ukončiť po 7 dňoch od posledného kontaktu s osobou pozitívnou na COVID-19 ak sa u osoby nevyskytuje žiaden príznak ochorenia a výsledok PCR testu vykonaného najskôr v 5.deň karantény je negatívny.

Podľa aktuálne platnej vyhlášky ÚVZ SR NEMUSIA mať žiaci počas výchovno-vzdelávacieho procesu v triedach prekryté horné dýchacie cesty. Mimo triedy je prekrytie naďalej povinné. Rodič zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení žiaka. Dieťaťu zabezpečí aj náhradné rúško + jednorázové hygienické vreckovky.

V prípade, že je u dieťaťa podozrenie na COVID-19 alebo má potvrdený COVID-19, informuje triedneho učiteľa alebo riaditeľku školy.

Vstup cudzím osobám do priestorov školy je možný len s povolením riaditeľky školy a „Písomným vyhlásením o bezpríznakovosti“.

Hygienicko-epidemiologické opatrenia školy:

• náhodné ranné merania teploty žiakom pri vstupe do školy
      • dezinfekcia rúk pri vstupe a v priestoroch školy
      • papierové utierky v triedach a WC
      • dôkladné čistenie miestností najmenej raz denne
      • dezinfekcia dotykových plôch min. 2x denne
      • upratovanie a dezinfekcia toaliet min. 3x denne
      • časté a intenzívne vetranie
      • izolačná miestnosť pre dieťa s príznakmi ochorenia