• Otvorené hodiny pre predškolákov - 2. stretnutie

• V utorok 25. 02. 2020 sme opäť pripravili pre našich milých prípravkárov otvorené hodiny, tentoraz to bolo zážitkové vyučovanie a telesná výchova. Veselým "učením" ich sprevádzali pani učiteľky Henika, Mirka, Ivetka a Majka. Ďalšie stretnutie je naplánované na 25. 03. 2020.

• Palacinkový deň na 1. stupni - 25.02.2020

• Palacinkový utorok (25.2.) je veľmi obľúbený sviatok v anglofónnych krajinách, hlavne vo Veľkej Británii. Je to deň pred Popolcovou stredou - pred začiatkom pôstneho obdobia. Deti v tento deň súťažia s palacinkami. Aj u nás v telocvični súťažili žiaci rozdelení do 6. skupín v rôznych disciplínach. Nakoniec po skvelých výkonoch palacinky rýchlo zmlsli. Na 1. mieste sa umiestnili Miška Batromijová, Simonka Pirová, Leonka Skurkaiová, Danko Daňko a Samko Buchanec. Blahoželáme! Dopalacinkovania, priatelia! :-)

• Valentínsky ples - 14.2.2020

• Jedným z najkrajších darčekov je, ak ti druhý poďakuje za to, že si súčasťou jeho života.

Táto myšlienka bola aj mottom nášho Valentínskeho plesu. Zišli sme sa tam všetci, ktorí sme chceli byť súčasťou života na škole, ale aj tí, ktorí s nami sympatizujú alebo si chceli len zatancovať a užiť príjemný valentínsky večer. Ako bolo?

Náš prvý školský ples sa vydaril naozaj skvele, program našich detí bol úžasný, nálada bola výborná, jedlo chutné, tancovali úplne všetci a niektorí si dokonca už rezervovali lístky na ples o rok :) Ďakujeme všetkým, ktorí sa na príprave tejto akcie spolupodieľali.

• Divadelné predstavenie

• Vedeli ste, že divadlo na Slovensku oslavuje storočnicu? My sme to naše, Štátne divadlo v Košiciach, navštívili a pozreli sme si činoherné predstavenie Naši furianti. Táto veselohra je zaujímavá aj tým, že to, čo nám na javisku povie a ukáže, závisí vždy aj od toho, čo my diváci chceme - aj potrebujeme vidieť - a počuť. A my sme chceli, lebo bolo veľa potlesku aj smiechu.

• Hodina s atlétkami

• Na našu školu zavítali dvojičky Janka a Danka Velďákové. Sesterské duo úspešne reprezentovalo Slovensko v skoku do diaľky a v trojskoku. Naši deviataci mali pre dievčatá pripravené otázky týkajúce sa športu, ich kariéry a hlavne prijímacích skúšok na Strednú športovú školu, kde tieto športovkyne v súčasnosti pôsobia ako trénerky.