• POKYNY k začiatku školského roka 2020/2021

•

Riaditeľka Základnej školy Jozefa Urbana, Jenisejská 22, 040 12 Košice vydáva tieto

POKYNY pre žiakov a ich zákonných zástupcov

upravujúce postup, organizáciu a podmienky výchovy a vzdelávania žiakov v období od

2. septembra 2020 vypracované v súlade s opatreniami ÚVZ SR a Manuálu MŠVVaŠ SR.

Základné pravidlo pre základné školy a niektoré školské zariadenia je:

Obmedzovať kontakty medzi triedami, osobami, podujatia organizovať v súlade s aktuálnymi pokynmi ÚVZ SR.

Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať príznakom COVID-19, nesmie vstúpiť do priestorov školy.

AKTUÁLNE INFORMÁCIE BUDÚ ZASIELANÉ VŠETKÝM PROSTREDNÍCTVOM EDUPAGE A BUDÚ ZVEREJNENÉ AJ NA TEJTO STRÁNKE ŠKOLY.

Nástup do školy:                  2.9.2020

1.ročník:        8:00 – 9:10

• prípustný je sprievod len pre rodičov s dodržaním hygienickoepidemiologických opatrení (rúško, dezinfekcia)

2.-9. ročník:    9:00 – 10:00

z dôvodu rekonštrukčných prác je až do odvolania

vstup pre všetkých žiakov cez vchod pre 1. stupeň

!!! pri nástupe do školy je potrebné odovzdať triednemu učiteľovi vyhlásenie, ktoré nájdete tu:

Ďalšie školské dni:

3.9.2020 (štvrtok) – triednické hodiny – 1. ročník:          8.00 – 10:45

2.-4.ročník:      8:00 -  11:40

5.-9. ročník:     8:00 – 12:35

- odovzdávanie prihlášok na stravu, školský poriadok, odovzdávanie a preberanie učebníc

4.9.2020 (piatok) – triednické hodiny –   1. ročník:         8.00 – 10:45

2.-4.ročník:      8:00 -  11:40

5.-9. ročník:     8:00 – 12:35

- školský poriadok, odovzdávanie a preberanie učebníc, 2. stupeň teoretické účelové cvičenie

7.9.2020 (pondelok) – 1. stupeň – didaktické hry v prírode                            8:00 – 11:40

2. stupeň – účelové cvičenie – praktická časť            8:00 – 12:35

Ďalšie dni minimálne do 14.9. vyučovanie podľa rozvrhu upraveného v súvislosti s opatreniami proti COVID-19.

Obedy:

2. – 3.9.2020nevarí sa, prebieha prihlasovanie na stravovanie

Od 4.9.2020 bude stravovanie žiakov prebiehať klasickým spôsobom za dodržania hygienicko-epidemiologických podmienok.

Školský klub detí (ŠKD):

2.9.2020nefunguje

3.9. – 14.9.2020 – ranná ŠKD                       príchod: 7:00 – 7:15

popoludňajšia ŠKD

odchody:                     za obedom

15:00

16:00

Po 15.9. bude fungovať ŠKD podľa aktuálneho vývinu situácie s koronavírusom. Budeme Vás informovať.

Vstup do budovy

V priestoroch ZŠ je potrebné dodržiavať minimalizovanie zhromažďovania osôb. Sprevádzajúce osoby sa vo vnútorných priestoroch nepohybujú s výnimkou rodičov žiakov prvého ročníka. Prváka môže sprevádzať len jeden zákonný zástupca v období do 11.9.2020 za dodržania všetkých opatrení školy v súvislosti s COVID-19.

Rúško

Žiak nosí rúško všade vo vnútorných priestoroch ZŠ, okrem miestnosti, kde prebieha jeho výchovno-vzdelávací proces, ak nie je určené inak z nariadenia ÚVZ SR.

V období do 14.9. je povinnosť nosiť rúško aj v triedach pre 2.stupeň.

Ranný filter

Žiakom bude pri vstupe do školy meraná teplota bezdotykovým teplomerom.

Ak žiakovi bude opakovane nameraná teplota 37,2 °C, je zákonný zástupca povinný dieťa vziať domov.

Opatrenia školy:

• ranné meranie teploty
            • dezinfekcia rúk pri vstupe
            • tekuté mydlá v dávkovačoch v triedach
            • papierové utierky na utieranie rúk
            • časté a intenzívne vetranie
            • pravidelná dezinfekcia WC a dotykových plôch
            • dôkladné upratovanie priestorov školy
            • stravovanie po skupinách
            • nepremiešavanie kolektívov min. do 14.9.2020, neskôr podľa pokynov ÚVZ SR

Dúfame, že toto obdobie čoskoro pominie a škola bude môcť fungovať vo svojom bežnom režime.

Ďakujeme Vám za dodržiavanie pokynov.

Košice 27.8.2020

Mgr. Zdenka Figurová