• Projekt ENTER

• Naša škola sa úspešne zapojila do projektu ENTER, ktorý bol vyhlásený spoločnosťou Telekom. Odštartuje v tomto roku, keď sa žiaci vrátia do škôl. Získali sme finančný príspevok 990 € na zakúpenie špeciálnych programovacích sád micro:bitov a Ring:bit Car Kit V2. Cieľom grantového programu je sprístupniť žiakom a žiačkam druhého stupňa základných škôl hravou, zaujímavou a interaktívnou formou svet digitálnych technológií a programovania prostredníctvom micro:bitov. Ide o miniatúrny programovateľný počítač vhodný aj pre úplných začiatočníkov. U detí zlepší kreatívne myslenie, naučia sa programovať a algoritmicky myslieť.

Projekt ENTER finančne podporuje Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis