• Bezpečný prístav na našej škole

• Žiaci našej školy mali opäť raz  jedinečnú príležitosť byť súčasťou  zážitkového projektu podporeného Fondom zdravia mesta Košice. Za nápad i realizáciu  interaktívnych prednášok venovaných práci s konfliktom, zvládaním emócií, predchádzaním nebezpečných situácií vďačíme  skvelým ľuďom z OZ Bezpečný prístav. Žiaci mali možnosť pod dohľadom skúsených inštruktorov absolvovať nielen prednášku venovanú ochrane ich bezpečia, rozpoznania konfliktných i nebezpečných okolností  a reakcií na nich , ale aj reálne vyskúšanie si  modelových situácií. Veríme, že táto akcia bola okrem spestrenia vyučovania najmä veľkým prínosom osobnostného rozvoja našich siedmakov i ôsmakov v oblasti prevencie, situačnej pozornosti, práce s vlastným priestorom a vlastným bezpečím.

• Svetový deň prvej pomoci v ŠKD

• Okrem mnohých významných dní v mesiaci september je aj Svetový deň prvej pomoci. V ŠKD sme si tento deň pripomenuli v piatok 10. 09. 2021. Deti sa oboznámili so základmi prvej pomoci pri odreninách, pádoch, krvácajúcom nose, po uštipnutí hmyzom. Naučili sa veľmi dôležité čísla na privolanie pomoci.  Prakticky si vyskúšali techniky obväzovania. Zahrali sa  na malých záchranárov aj pacientov. Veríme, že tento zážitok pomôže deťom správne sa zachovať v kritických situáciách.